Gana tau mano malonės – 2016.11.09

Gana tau mano malonės, nes mano galybė geriausiai pasireiškia silpnume“. Todėl aš mieliausiu noru girsiuosi silpnumais, kad Kristaus galybė apsigyventų manyje.
2 Kor 12, 9

Ar esu geras, ar blogas, stiprus ar silpnas, viskas priklauso nuo to, su kuo save lyginu. Savo šuniukui aš esu geriausias, stipriausias ir protingiausias. Palyginti su kitais žmonėmis, esu daug geresnis – jie meluoja ir vagia, kartais yra šiek tiek kvaili, eina klystkeliais ir dažnai nežino, ko moko Biblija. Tačiau kiti žmonės aiškiau mato mano klaidas ir trūkumus ir mano apie mane ne taip jau gerai. Su kuo turėčiau save lyginti?
Su Jėzumi, žinoma. Nes JIS buvo vienintelis asmuo, kuris buvo tikrai geras. Niekas negalėjo Jam prikišti nei vienos nuodėmės, nors apie Jį blogai kalbėjo.
Paulius Atėnų aikštėje pasakė puikią kalbą. Bet rezultatas buvo toks: tik nedaugelis priėmė Evangeliją.
Tuomet jis nuvyko į Korintą – atvyko silpnas ir sergantis. Pamokslaudamas jis rėmėsi ne gudriais žodžiais ir logika, bet Dievo jėga. Rezultatas buvo toks: daugelis įtikėjo Jėzų Kristų.
Paulius tikriausiai buvo ne itin stiprus ir sveikas. Jis pats skundėsi šiuo „diegliu kūne“, kuris galbūt visada jį kankino. Dievas davė jam atsakymą, kurį skaitome eilutėje aukščiau: „Mano galybė geriausiai pasireiškia silpnume.“
Taip, tai eilutė, kuri man patinka! Nesu itin stiprus ar labai geras žmogus. Tiesą sakant, neturiu nieko išskirtinio, ką sugebėčiau, bet yra daug kas, ko nesugebu. Taigi, aš visada džiaugiuosi skaitydamas šią eilutę!
O kaip ilgai aš stengiausi būti geras: draugiškas, mylintis, gailestingas, kantrus ir kupinas ramybės ir džiaugsmo. Bet kažkaip visa tai ėmė taip varginti ir man niekada nepavyko pasiekti ko norėjau. Kol supratau, kad tai Jėzus padaro viską, ką aš bandžiau taip sunkiai pasiekti. JIS augina Dvasios vaisius: ramybę, džiaugsmą, kantrybę, malonumą ir gerumą ir visa, ko aš taip siekiau norėdamas tapti geru žmogumi. Man tiesiog reikėjo ilsėtis Jo artume ir leisti Jam manyje dirbti.
Žinoma, Viešpats palietė kai kurias žaizdas, pavyzdžiui, mano puikybę ir godumą (privalau tą arba aną turėti ir būtinai iškart!). Visada kovojau su Viešpačiu. Bet JIS visada laimi. Esu per silpnas be Jo. Ir taip JIS manyje sukuria tai, ko aš pats nesugebu – naują žmogų. JIS dar nebaigė savo darbo manyje. Bet aš nebespaudžiu savęs būti geru žmogumi. Turiu laikytis įsikibęs Jo ir leisti Jam veikti – viskas. Lygiai taip, kaip gėlės išsiskleidžia prieš saulę ir veši, taip turiu Jo ieškoti ir Juo sekti.

Ačiū, Jėzau, Tu padarei viską, ko man trūksta ir ko aš negaliu! Taip, ateik ir padaryk manyje viską, ko man trūksta!!! Ačiū, Tavyje esu apsaugotas nuo visų kaltinimų ir pasmerkimo.

Biblijos skaitinys šiandien: Jono 21, 1–14

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.