Turtas ir skurdas – 2016.11.30

Neduok man nei skurdo, nei turtų,
tik suteik man kasdienės duonos,
kad, būdamas sotus, neišsiginčiau tavęs
ir nesakyčiau: „Kas yra tas VIEŠPATS?“ –
arba, būdamas skurde, nevogčiau
ir nepaniekinčiau savo Dievo vardo
Patarlių 30, 8–9

Pinigai yra Dievo palaiminimas, tačiau gali būti mums didelė pagunda. Patarlių autorius tai suvokė, todėl parašė šią maldą.
Mes patys žinome, kai mums striuka su pinigais. Tuomet šiek tiek pameluojam, kad gautume šį tą daugiau. Pasiimame tai, ko trūksta. Mes, krikščionys, taip pat meluojame kaip ir bet kuris kitas žmogus. Palaimintas tas, kuris yra tvirtai įsišaknijęs Viešpatyje ir gali atsispirti visoms pagundoms!
Tačiau turtas irgi yra pagunda. Nes mes greitai pasididžiuojam. Rangovas uždirbo daug pinigų. Bet Dievas perspėjo jį. JIS jam pasakė, kad šie krizės metu uždirbti pinigai yra Dievo dovana ir nėra skirti žmogui. Jei jis manys, kad tai yra jo paties nuopelnas, ir užries nosį prieš tuos, kurie turi mažiau, Dievas atims jo pinigus. Ir štai po poros mėnesių jis turėjo labai stengtis, kad nebankrutuotų. Dievas neleidžia iš Jo tyčiotis! Nuo tada žmogus naudoja savo gausius pinigus tam, kad vystytų projektus, kurie padeda kitiems.
Kam daug patikėta, iš to Dievas daug reikalauja! Tad geriau paskirkime savo pinigus kitų labui. Taip mes investuojame į dangaus banką. Jei atsidursime varge, Dievas stovės mūsų pusėje.
Abraomas buvo labai turtingas. Jis turėjo 300 tarnų, o šie turėjo šeimas. Abraomas visus aprūpino.
Jobas buvo neįtikėtinai turtingas. Tačiau turtas nebuvo jo pagunda. Dievas davė ir Dievas atėmė – Jobas galėjo tai priimti. Tai nebuvo jam jokia problema. Taigi Dievas galėjo vėliau dar gausiau jį palaiminti.
Kartą labai turtingas jaunuolis priėjo prie Jėzaus ir paklausė, kaip patekti į dangų. Jėzus pasakė: parduok visą savo turtą, išdalink vargšams ir sek paskui mane! Jėzus žinojo, kad žmogaus širdis prisirišusi prie pinigų. Todėl JIS turėjo juos paimti, kad jaunuolio širdis galėtų laisvai mylėti Dievą.
Jėzus pasakė palyginimą. Turtingas vyras ruošėsis iškeliauti ir pavedė savo darbuotojams įvairias pinigų sumas. Gabiausiam jis davė daug, o paprastam – visai mažai. Tiems, kurie gerai apsiėjo su pinigais, vėliau jis davė dvigubai. Taip yra: kai Dievas mums ką nors patiki, pavyzdžiui, pinigų, ir mes pasirodome esą ištikimi ir gebantys jais naudotis, tuomet JIS gali patikėti mums daugiau.
Būk patenkintas tuo, ką turi, ir būk dosnus! Nekaupk savo pinigų, bet verčiau investuok į Dievo darbą!!!

Ačiū, Jėzau, kad Tu duodi viską, ko man reikia. Taip, Tu puikiai manimi rūpiniesi. Padėk man atspindėti tavo charakterį: dosnumą, dėkingumą ir atjautą! Visiškai tau priklausau viskuo, kas esu ir ką turiu.

Biblijos skaitinys šiandien: Ps 19, 1–15

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.