Nuolankumas – 2017.12.08

Ateikite pas mane visi, kurie vargstate ir esate prislėgti, ir Aš jus atgaivinsiu. Imkite ant savęs mano jungą ir mokykitės iš manęs, nes Aš romus ir nuolankios širdies, ir jūs rasite savo sieloms atgaivą.
Evangelija pagal Matą 11, 28 – 29

Jėzus pasakė šiuos žodžius ir kai aš nagrinėju Jo gyvenimą, Jis iš tikrųjų buvo romus ir nuolankios širdies. Jis paėmė žmonių naštas ir atnešė jas pats ant kryžiaus. Jis suteikė žmonėms atgaivą ir ramybę. Visi, kurie eina Jo keliu, suras tą atgaivą.
Kai skaitome apie Jėzaus gyvenimą Evangelijose, iš pradžių pastebime tik Jo didelius darbus ir žodžius. Tačiau ten yra ir daugybė trumpų pastebėjimų, kaip Jėzus jautėsi, ką Jis manė, apie ką galvojo. Per tai mes galime pažinti Jėzaus charakterį. Jis tikrai buvo romumo, gailestingumo ir nuolankumo įsikūnijimas. Jam nereikėjo šlovės. Jis nepyko ir nenurodinėjo. Jis nebuvo išdidus ir visada teisus. Jis džiaugėsi iš širdies, jei kitam sekėsi. Jam nereikėjo rūpintis savimi, Jis rūpinosi kitais. Jis galėjo nusilenkti ir Jam nereikėjo, kad Jį aukštintų. Jis kitiems norėjo tik viso ko geriausio, net Judui. Jis meldėsi už kitus. Jo visas gyvenimas buvo ne savanaudiškas, Jis visą save atidavė nusidėjėliams ir blogiems žmonėms. Jo charakteris buvo romus ir nuolankus.
Jei aš noriu ramybės ir saugumo, kurį Jėzus turėjo, aš turiu vaikščioti Jo keliais: romumas, gailestingumas ir nuolankumas. Tai pareikalaus mano ryžtingo apsisprendimo nepataikauti manąjam „aš“. Tačiau pats Jėzus buvo toks ir Jis laukia to paties iš manęs, tam, kad mano siela rastų atgaivą.

Dėkoju, Jėzau, Tu tapai mano tarnu. Tu apdovanoji mane ir galvoji tik gerai apie mane. Tu nori man pačio geriausio ir džiaugiesi, kai man sekasi. Taip, aš irgi noriu eiti tuo keliu ir būti nuolankus. Tu man tame padėsi, nes man nėra lengva nugalėti mano didelį, išdidų, visada teisų „aš“. Bet Tu manimi pasirūpinsi ir suteiksi man visko, ko reikia. Visų pirma atgaivos mano sielai.

Reklama

One thought on “Nuolankumas – 2017.12.08

  1. Rita gruodžio 8, 2017 / 13:22

    O, kaip kartais sunku nepataikauti savajam “aš“…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.