Jis sėjo žodį – 2018.01.12

Štai sėjėjas išėjo sėti.
Evangelija pagal Matą 13, 3

Apie Dievo Karalystės paslaptis Jėzus aiškina palyginimais tam, kad mes geriau suprastumėm. Sėkla čia – tai Evangelija, Dievo Žodis. Laukas – tai žmonės, kurie klauso Dievo Žodžio. O sėjėjai – tai Jėzus ir visi žmonės, kurie dalijasi Evangelijos žinia ir ją skleidžia.
Sėjėjas neturi taupyti, nes kas šykščiai sėja, tas šykščiai ir pjaus. Jis dosniai dalija visur, kur nori nuimti derlių. Taip pat ir lauko pakraščiuose sėja, net jei pakraščiuose sėkla greičiausiai kris į piktžoles.
Jėzus buvo Didysis Sėjėjas. Ir vis dėlto ne visi įtikėjo, kurie išgirdo. JIS darė didelius stebuklus ir darbus, ir vis dėlto ne visi atgailavo. Kartą JIS išgydė dešimt raupsuotųjų, bet tik vienas sugrįžo padėkoti. Mes negalime tikėtis, kad turėsime daugiau pasisekimo, nei Jėzus. Kai mes sėjame, ne kiekviena sėkla sudygsta.
Kai mes gyvename, turime kiekviena pasitaikančia proga sėti Evangelijos žinią. Tai būtų galima palyginti, lyg kažkas keliauja per šalį ir visur, kur tik pasirodo, sėja Evangelijos sėklas. Daug patenka ant uolų, daug nukrenta į erškėčius, daug sėklų neturi gilesnio žemės sluoksnio ir jos sudžiūsta. Ir vis dėlto, daug sėklų nukrenta į derlingą žemę ir sudygsta. Gal ne iš karto, nes jos turi dirvožemyje subręsti. Gali praeiti ne vieni metai, kol pamatome mažyčius daigelius, kurie buvo pasėti. Ir vis dėlto, ten, kur ėjo mūsų kelias, visur išauga nauji daigai!Mūsų kelias visur yra pažymėtas tais naujais augalais. Taip turėtų būti!
Turėtų tapti toks mūsų gyvenimo būdas – sėti Evangelijos žinią. Nedidelis kalendorius su Dievo Žodžiu kaip dovana; nuoroda į gerą internetinio puslapio svetainę; pakvietimas puodeliui kavos ir geras pokalbis. Paimti draugus, važiuojant į bažnyčią, net jei ne visai pakeliui. Melstis už žmones ir užtarti juos prieš Dievą. Gailestingumo darbai. Būti švyturiu ir nuoroda į Jėzų… Nėra jokių apribojimų, kiekviena idėja ir kiekvienas būdas yra geras, jei tai rodo į Jėzų!
Mes galime tik sėti Žodį. Dievas pats augina. Ir žmogus pats turi apsispręsti, ką jis nori daryti su Evangelijos žinia. Bet mes turime prisiimti atsakomybę ir sėti Dievo Žodį. JIS sako: sėk ir nesirūpink kitų žmonių nuomone!

Jėzau, man kartasi atrodo, kad Tavo Žodį manyje nustelbia usnys ir erškėčiai. Prašau, padėk man dėl Tavęs būti laisvam! Kartais mano širdis tampa lyg akmuo, nedygsta Tavo Žodžio sėkla joje. Prašau, atleisk man mano užsispyrimą! Kartais Tavo Žodis atneša man didelę viltį, deja klausimų ir abejonių lavina vėl išrauna viltį manyje. Viešpatie, atleisk man už mano netikėjimą!
Dėkoju, Tu esi mano Viešpats, Tu pradėjai savo darbą manyje, Tu ir pabaigsi. Tu esi mano Gerasis Ganytojas!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.