Duoti ir imti – 2018.02.12

JIS visiems dosniai duoda ir nepriekaištauja.
Jokūbo laiškas 1, 5

Jei kuriam iš jūsų trūksta išminties, teprašo Dievą, kuris visiems dosniai duoda ir nepriekaištauja, ir jam bus suteikta. Tegul prašo tikėdamas, nė kiek neabejodamas, nes abejojantis žmogus panašus į jūros bangas, varinėjamas ir blaškomas vėjo. Toksai žmogus tegul nemano ką nors gausiąs iš Viešpaties toks dvilypis, visuose savo keliuose nepastovus žmogus. Iš kur atsiranda karai, iš kur tarp jūsų kivirčai? Ne iš kur kitur, tik iš jūsų užgaidų, kurios nerimsta jūsų sąnariuose. Geidžiate ir neturite? Tuomet žudote. Pavydite ir negalite pasiekti? Tuomet kovojate ir kariaujate. Jūs neturite, nes neprašote. Jūs prašote ir negaunate, nes negerai prašote ­ tik savo įnoriams patenkinti. Jūs, svetimautojos! Argi nežinote, kad draugystė su pasauliu priešinga draugystei su Dievu? Taigi kas nori būti pasaulio bičiulis, tas tampa Dievo priešininku.
Tai parašyta Jokūbo laiške 1, 5 – 8 ir 4, 1 – 4.

Kalba eina apie davimą ir ėmimą. Dievui priklauso viskas ir JIS viskuo mielai dalinasi. Mums nuolat trūksta tai vieno tai kito ir, deja, dažnai mes nieko negauname. Tai panašu į užsikišusį palaimos kelią. Jokūbas sako, kad viso to priežastis yra mūsų abejonės, netikėjimas ir tai, kad mes prašome labai savanaudiškai, norėdami vis daugiau ir daugiau. Paulius sako, kad kaltas mūsų nepasitenkinimas, todėl norime daugiau nei turime. Nepasitenkinimas Dievo akyse yra lygus netikėjimui ir nedėkingumui. Ėmimo raktas yra pasitikėjimas, kad Dievas iš tikrųjų suteiks visko, ko mums reikia: išminties, gailestingumo su kitais, atleidimo, darbą, maisto, butą ir daug daugiau. Kas pažįsta Dievą, tas žino, kad JIS yra mylintis, Savo vaikais besirūpinantis Tėvas. Antrasis raktas yra savo žvilgsnio nukreipimas nuo savęs, taip, kad net pamirštume save ir pilnu pasitikėjimu melstumėmės už mums patikėtus. Trečiasis raktas yra dėkingumas už tai, ką turime ir pasitenkinimas tuo, tuomet Dievas gali laiminti ir apipilti dovanomis. Tokiu būdu palaimos blokados yra panaikinamos. Duoti sugeba tie, kuriuos aprūpina Dievas. Iš tiesų, kai kažką padovanoju, man lieka mažiau, bet Dievas netrukus viską išlygina ir galų gale, duodamas turiu daug daugiau.

Mielas Tėve, padėk man, nukreipti savo žvilgsnį nuo savęs! Nenoriu būti nepatenkintas ir pilnas pavydo tiems, kurie galbūt turi daugiau. Bet aš juk turiu Tave, o tai yra žymiai daugiau nei visa kita. Tu aprūpini mane viskuo ir dosniai suteiki visko, ko man reikia. Padėk man būti dosniu! Nes tai yra Tavo charakterio savybė. Padėk man būti dėkingu! Padėk pasitikėti Tavimi! Noriu būti Tavo vaiku, nes Tu esi mano mylintis, kantrus ir ištikimas Tėvas. Dėkoju, kad myli mane!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.