Išgelbėti iš nuodėmių – 2018.03.05

Jūs gi esate išgelbėti malone per tikėjimą, ir ne iš savęs, bet tai yra Dievo dovana.
Laiškas Efeziečiams 2, 8

Ir jūs buvote mirę savo nusikaltimais ir nuodėmėmis, kuriuose kadaise gyvenote, laikydamiesi šio pasaulio papročių, paklusdami kunigaikščiui, viešpataujančiam ore, dvasiai, veikiančiai neklusnumo vaikuose. Tarp jų kadaise ir mes visi gyvenome, sekdami savo kūno geismais, vykdydami kūno ir minčių troškimus, ir iš prigimties būdavome rūstybės vaikai kaip kiti. Bet Dievas apstus gailestingumo, savo didžia meile, kuria mus pamilo, mus, mirusius nusikaltimais, prikėlė gyventi su Kristumi, – ir jūs esate išgelbėti malone. (ten pat., 1-5)
Gal kiek sunkokas tekstas. Bet jis padeda suprasti, jog egzistuoja dvi karalystės: tamsybių, nemeilės ir nuodėmių karalystė, ir Dievo karalystė – šviesos, malonės, gailestingumo bei meilės karalystė.
Mes visi buvom nuodėmių pagauti. Net ir geri žmonės gyveno mąstydami – jie nori būti geri. Bet tik vienas Dievas yra geras. O mes nuolat darome klaidas – mes juk tik žmonės.
Gyvenome paklusdami tamsybių dvasiai, jos karalystėje, kol buvome išgelbėti per Jėzaus malonę. JIS visa atleido, be jokių išimčių. Visiems, kurie tik norėjo, JIS davė Šventąją Dvasią. JIS padarė mus Dievo vaikais; – mes juk turime savo dangiškąjį Tėvą! JIS atvedė mus iš tamsybių į šviesą, į Dievo katalystę.
Vis dėlto mes išliekam žmonėmis, tais, kurie daro klaidas, kartais arba dažnai nusideda, ne visada būna JAM paklusnūs. Kartais mums apgailėtinai nepasiseka. Ir vis dėlto mes esam šviesos vaikai.
Vieni gyvena nuodėmėje, atsiskyrę nuo Dievo, nesvarbu, geri ar blogi jie yra, rečiau ar dažniau nusideda. Kiti gyvena šviesoje, bet jie taip pat kartais nusideda. Bet vis dėlto yra didžiulis skirtumas: vieni gyvena nuodėmėje, o kiti kartais nusideda.
Malonė daro tai įmanomu! Neaprėpiama Dievo meilė atleidžia kaltes ir klaidas! Tik, – vieni šito nepriima, o kiti iškart skuba prie Jėzaus kryžiaus ir prašo atleidimo. Taip jie ir vėl tampa apvalytais šviesos vaikais.

O, Jėzau, kaip gerai, kad Tu esi! Aš vėl ir vėl galiu ateiti prie Tavojo malonės sosto ir prašyti atleidimo. Dėka nuolatinio Tavo atleidimo bei apvalymo, aš galiu gyventi Tavoje šviesos karalystėje. Kaip gerai! Kaip gera man būti taip mylimam! Kaip gera gyventi šviesoje! Kaip gerai, kad Tu mane išlaisvini ir man nebereikia paklusti geismams! Aš dar nepasiekiau tikslo, bet pastebiu, jog einu pirmyn! Tu esi manasis tikslas, Jėzau.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.