Atitaisyti žalą – 2018.04.04

„Jei neši dovaną prie aukuro …
Evangelija pagal Matą 5, 23

… ir ten prisimeni, jog tavo brolis turi šį tą prieš tave, palik savo atnašą tenai prie aukuro, eik pirmiau susitaikinti su broliu, ir tik tada sugrįžęs aukok savo dovaną.“ (23–24 eil.)
Dievas mėgsta mūsų meilės dovanas. Jei norime Jam parodyti, kad Jį mylime, Jis mielai priima mūsų dovanas ir mus už tai palaimina. Bet jei norime kažką paaukoti iš apskaičiavimo, kad Dievas palaimintų mūsų planus, galime nieko nesitikėti.
Jei prašome atleidimo už kaltę, irgi gerai – tai parodo, kad rimtai į ją žiūrime. Bet jei norime atsipirkti nemokamai, liekame neišgirsti. Nes kaipgi galima atitaisyti klaidą? Negalima atsukti laiko ir ištrinti visko, kas buvo. Blogas žodis padarė savo darbą, blogas darbas jau įvykdytas… Kaip viską anuliuoti?
Jėzus mielai atleidžia, kai to prašome. Bet JIS tikisi iš mūsų to paties: mes turėtume atleisti kaip ir JIS. Kitaip JIS irgi negali mums atleisti.
Ir Jėzus turi žodį: mes turėtume pabandyti kompensuoti padarytą žalą. Tai prieštarauja mūsų pasididžiavimui, tačiau, deja, taip turi būti. Kitaip kaltė duria tarsi rakštis odoje, ji sukelia uždegimą ir išopėjimą. Kad išimtume rakštį, šiek tiek skauda, bet po to vėl jaučiamės geriau.
Jei kas nors turi priežasčių pareikšti mums kaltinimus, mums, kaip Jėzaus liudytojams, tai ne į naudą. Kodėl žmonės turėtų manyti, kad esame melagiai, vagys ar dar kas nors? Kai kas nors turi prieš tave skundą, eik, atsiprašyk ir atitaisyk žalą. Dievas neduos tau ramybės dėl šio dalyko – aš bandžiau kai ką nuslėpti ir nenorėjau atitaisyti žalos. Bet Dievas man nedavė ramybės, jo palaiminimas atsitraukė, o širdyje dūrė rakštis ir pūliavo… Kaip negera buvo!
Jei norime taikos su Dievu, turime atitaisyti padarytą žalą! Tada vėl sugrįžta Jo palaiminimas mums, mes galime vėl kvėpuoti ir laimingai eiti savo keliu!

Ačiū, Jėzau! Tavo laimingo gyvenimo receptas yra toks paprastas, bet toks sunkus! Mano visas vidus jam priešinasi. Bet aš noriu eiti su Tavimi. Dėkoju, kad man padedi, kai turiu atsiprašyti ar atitaisyti klaidas. Ačiū, kad padedi įveikti pasididžiavimą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.