Malonė – 2018.05.13

O vis dėlto Viešpats delsia,
kad parodytų jums malonę.
Izaijo knyga 30, 18

Malonė – tai Dievo polinkis, dėmesys ir meilė žmogaus atžvilgiu. Senas žodis ‘pagarba’ atspindi šią visaapimančią malonę.
Taip pat malonė yra labai konkreti konkrečiuose dalykuose: Išpirkimas nuo konkrečių nuodėmių, išlaisvinimas iš tamsos jėgų bei nuo negatyvaus mąstymo būdo, naujas gyvenimas mirštantiems bei dovanos, apsauga ir pastiprinimas konkrečiose situacijose.
Malonė yra visapimanti bei pasireiškia konkrečiuose dalykuose.
Dievas kreipiasi į mus, JIS linksta prie mūsų, JIS myli mus! Daugeliui tai itin sunku suvokti, nes patys save jie mato itin neigiamai. Dievas nori išgydyti jų širdis tam, jog jie galėtų patirti bei priimti Jo meilę ir malonę.
Malonė nėra užsitarnaujama. Jeigu ji būtų nusipelnoma, tai būtų atlygis, jau nebe malonė. Bet kas gali susimokėti už savo nuodėmes? Kas gali išsipirkti nuo kaltės, mirties, tamsybių, priklausomybių? Kas čia gali ką užsitarnauti? Žinoma, niekas, o vis dėlto žmonės vis mėgina. Jie stengiasi, badauja ir meldžiasi, kad tik Dievas išgirstų jų maldas. Bet Dievas visai nenori, jog mes sakytume: mano malda buvo tokia gera, kad Dievas ją išklausė, arba: aš taip ilgai badavau, kol Dievas įvykdė mano pageidavimą. Toks noras nusipelnyti pas mus itin stipriai įsišaknijęs ir malonei čia nebelieka erdvės. Dievas paprasčiausiai negirdi mūsų bandymų, ketinimų JĮ įtakoti, JĮ perkalbėti arba su JUO derėtis. JIS yra virš visko ir laukia, kol galės mums išlieti Savo malonę, visiškai neužtarnautą malonę.
Ar žinai istoriją apie “Mažąjį valdovą“? Mažasis berniukas ištirpdė kietą senelio širdį, ir jis pradėjo pagarbiai elgtis su savo pavaldiniais. Dievas nėra toks kietaširdis kaip šis senelis, JAM patinka būti maloningam! Būtent dėl to: kuomet mes tapsime kaip šis mažas berniukas, nepriskirdami nuopelnų sau, pasitikėdami Jėzumi, – kaip gi galėtų JIS mūsų neišgirsti?
Ir tai visai nepriklauso nuo maldos ilgumo, bet tai tikrai priklauso nuo to, ar mes meldžiamės iš visos širdies. Malda gali būti trumpa, juk Biblijoje gausu stiprių maldų, kurios labai labai trumpos.
Taip pat mums visai nereikia kažkokių rėmų savo prašymams, jokių 3-jų valandų trukmės meditacijų klūpant ant kelių, gal dar ir žirnių, ant žemės … Ne, taip vadinamųjų šventųjų, kurie tik sėdi ir meldžiasi, Viešpats taip pat ne itin mėgsta … Teisinga JAM yra malda tiek prausiantis, tiek skutantis, tiek vairuojant automobilį arba karves melžiant. JAM patinka, kuomet esam kartu su JUO!

Dėkoju, Jėzau, Tu klausaisi mano maldų!!!!!!!!!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.